PASIKALBĖKIME
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

1nr. pamoka

2 posters

Go down

1nr. pamoka Empty 1nr. pamoka

Rašyti  ~Ledine feja~ Sk. 11 25, 2007 1:57 am

Kalbėsime apie sakinių glaudinimą . Aš paaiškinsiu kaip tai daroma. Kai reikia suglaustai pašnekėti ar ką nors parašyti turime glaudinti sakinius t.y : sakinyje palikti tik svarbiausias mintis ir kiek galima suglaudinti sakinį žinomą , kad tą sakinį eitų suprasti.
Parodysiu pvzd:
Miške sutikau įtūžusį didelį vilką . Jis mane pamatė ir vijosi kol pagavo ir suėdė.
GLAUDINTAI:
Miške sutikau vilką. Jis pamatė mane , pagavo ir suėdė .
Jūsų K.D Suglaudinti šį tekstą:
Daigelis greitai augo ir nebeatrodė panašus į žolę, po truputį virto į mažą, vos prakutusį medelį. Bet dar jis tebebuvo ne kaži kiek aukštesnis už mažąsias miško žoleles. Bet ėjo laikas ir ąžuolėlio galūnė jau iškilo sulig smilgų pražydusiomis šluotelėmis. O kai vėjas jėga nulenkdavo, jis jau galėjo matyti, kad auga į rytus pasvirusio kalno viduryje. Nuo jo į visas puses ėjo daubomis ir grioviais išraižytas žemės pakilimas. Šalia ąžuolėlio auga daug pilkai melsvų ir nestorų alksnių, kurių visokiais pasiraitymais lankstyti, visaip susukti, įlenkti, išskobti, pavingiuoti ir kitaip išdarkyti kamienai kilo aukštai į viršų ir neplačiai išsišakoję džiaugėsi geltonais saulės spinduliais.
N.D suglaudinti šį tekstą
Kartais jėga būna laimingos, mat atsiranda, kas pripildo jas meilės ir jėga. Kartais jėga būna piktos ir pilnos tamsos, mat pakampėse ten pūva jėga. Mano jėga plaka aukštai, ties oro ir eterio riba, kur, kaip kai kas mano, skraido angelai.
~Ledine feja~
~Ledine feja~

Pranešimų skaičius : 34
Registration date : 2007-11-24

Atgal į viršų Go down

1nr. pamoka Empty Re: 1nr. pamoka

Rašyti  Tyla lietuje Tr. 12 05, 2007 8:37 am

Daigelis greitai augo ir po truputį virto į mažą, vos prakutusį medelį. Bet dar jis buvo ne kaži kiek aukštesnis už miško žoleles. Bet ėjo laikas ir ąžuolėlio galūnė jau iškilo. O kai vėjas jėga nulenkdavo, jis galėjo matyti, kad auga į rytus . Nuo jo į visas puses ėjo išraižytas žemės pakilimas. Šalia ąžuolėlio auga daug pilkai melsvų ir nestorų alksnių, i kamienai kilo aukštai į viršų ir neplačiai išsišakoję džiaugėsi geltonais saulės spinduliais.
N.D suglaudinti šį tekstą
Kartais jėga būna , mat atsiranda, kas pripildo jas meilės ir jėga. Kartais jėga būna piktos ir pilnos tamsos. Mano jėga plaka aukšta kur, kaip kai kas mano, skraido angelai.
Tyla lietuje
Tyla lietuje
Redaktorius
Redaktorius

Pranešimų skaičius : 326
Age : 29
Miestukas... : Vilnius
Registration date : 2007-11-10

http://pasikalbekim.niceboard.net

Atgal į viršų Go down

1nr. pamoka Empty Re: 1nr. pamoka

Rašyti  Svečias Tr. 12 19, 2007 7:32 am

Pranešimas Tylai Lietuje :
Sveikinu jus laimėjus "Miss Lezbian of 2008" konkursą.

Svečias
Svečias


Atgal į viršų Go down

1nr. pamoka Empty Re: 1nr. pamoka

Rašyti  Sponsored content


Sponsored content


Atgal į viršų Go down

Atgal į viršų

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume